18/03/2024
За останні десятиліття авіаційна промисловість України зробила значний крок уперед завдяки великому внеску видатних фахівців. Один із таких талановитих представників, Федір Михайлович Муравченко, отримав визнання як в Україні, так і в усьому світі завдяки своїй великій праці та професійній відданості.
![](/assets/cache/images/61a7aff9d1c99117fecd7954cb0111ec.png)
Сьогодні, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» разом із авіабудівниками України та всього світу вшановують пам'ять Федора Михайловича Муравченка, який зробив неоцінений внесок у вітчизняну авіаційну промисловість. Його вклад у розвиток сучасних газотурбінних двигунів для авіаційного та наземного використання неоціненний.
Федір Михайлович завжди надавав особливу увагу розвитку навчального процесу, вкладаючи зусилля у підготовку та оновлення кадрів підприємства висококваліфікованими інженерами. Він був не лише високопрофесійним керівником, але й активним учасником у формуванні освітнього середовища, підтримуючи зв'язки з рідним університетом.
Протягом своєї кар'єри на посаді керівника підприємства, він виступав як керівник філії факультету та кафедри, а також очолював Державні екзаменаційні комісії. Своїми зусиллями він формував та захищав кандидатські та докторські дисертації, сприяючи науковому та технічному прогресу у сфері авіаційної техніки.
Федір Михайлович Муравченко залишив невимовний слід у історії української авіаційної промисловості, що надихає наші покоління продовжувати його розпочату справу та розвивати нашу країну в цій важливій галузі. Його внесок завжди буде в нашій памʼяті та буде вшановуватись як символ великих досягнень української авіаційної науки та техніки.