25/07/2024
Ще один хайовець відійшов у свій останній політ. Людина, яка все своє життя присвятила авіації, яка все життя віддала ХАІ.
![](/assets/cache/images/970396006047d1fad86b4fc4fce56b7c.jpg)
Ректорат Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, факультет Літакобудування, кафедра Проектування літаків та вертольотів з глибоким сумом сповіщають, що на 82-му році пішов з життя Дмитро Семенович Ківа - видатний український авіаконструктор, доктор технічних наук, Академік академії наук України, Герой України, багаторічний головний конструктор АНТК ім. О. К. Антонова, Генеральний конструктор із створення та модернізації авіаційної техніки в Україні та президент-генеральний конструктор ДП «АНТОНОВ» у 2010- 2015 роках.
Все своє життя Дмитро Семенович пов’язав з ХАІ, коли після закінчення школи у 1959 році поступив на факультет Літакобудування, який закінчив у 1964-му. І не дивлячись на те, що його подальша робота була пов’язана з ДП «Антонов», він ніколи не забував про ХАІ. До свого останнього дня він працював професором на рідній кафедрі 103. Сотні випускників ХАІ з гордістю можуть сказати – нас навчав Дмитро Семенович Ківа. Його ім’я навіки вписано в історію авіації України, в історію ХАІ, в історію Першого факультету.
Висловлюємо щирі співчуття родині Дмитра Семеновича, друзям, колегам, всьому Національному аерокосмічному університету.
Вічного польоту Вам… Вчитель, Наставник, Хайовець…